Zacznijmy od Volvo, czyli wreszcie koniec

Już dawno nie miałem tak intensywnego okresu w pracy jak te ostatnie kilka miesięcy. Patrząc co się działo na blogu to mogło to wyglądać jakbym nic nie robił, a w rzeczywistości było zupełnie inaczej.

Jeździłem po Polsce, zrobiłem 2,083 kalendarza, prowadziłem warsztaty, sam wziąłem udział w jednych, przekonałem się, że z Włochami pracuje się jednak bardzo dobrze, wsparłem na Kickstarterze projekt budowy podobno najlepszego na świecie filtra polaryzacyjnego, zepsułem kartę graficzną, przeszedłem z Aperture na Capture One, nakręciłem mój pierwszy film poklatkowy, przekonałem się, że Retina to nie zawsze dobra rzecz, wpadłem na jeden rewelacyjny pomysł, fotografowałem w strefach zagrożenia wybuchem, wykładałem na uniwersytecie, zrobiłem moją stronę ( no, prawie.. ), bylem na Nocy Reklamożerców, kupiłem kilka nowych zabawek i co najważniejsze, zdążyłem kupić bilety na pierwszy pokaz Gwiezdnych Wojen.

O wszystkim tym, albo prawie o wszystkim będę niedługo pisał, bo zamierzam teraz odpocząć i porządnie poleniuchować, a pisanie bloga to przecież sama przyjemność i relaks :)

Na początek kilka zdjęć nowego Volvo XC90, jakie zrobiłem we współpracy z Podwojnaciagla.pl. Jak ten gigant jeździ poczytajcie i zobaczcie w bezpośredniej relacji Maćka.

Sesja była bardzo krótka, prawie, że reporterska ( przynajmniej jak na mnie ). Żadnych świateł, tylko statyw i filtr polaryzacyjny. Pogoda nieszczególnie się udała, niby światło było dobre, ale po niebie ciągle ganiały tabuny małych chmurek i odbijały się w karoserii. Gdyby jeszcze samochód był biały czy przynajmniej srebrny, to nie byłoby tak źle, ale na tak ciemnym każda chmurka była widoczna i przeszkadzała.

Bardzo trudny do pokazania był kolor samochodu. Maciek powiedział mi na początku, że będzie czarny. Bardzo się ucieszyłem… Na miejscu, nie od razu, ale jednak dopatrzyłem się, że ten kolor nie jest po prostu czarny. Potrafił mienić się złotem, odbijał kolor nieba jakby był granatowy, a w pełnym słońcu wyglądał nawet na złoto-brązowy.

Co do samochodu, to niestety nie było czasu, by się przejechać, mogę więc tylko opowiedzieć o wrażeniach wizualnych. Ładny jest. Tak jak gdy widziałem go wcześniej na zdjęciach, nie zrobił jakiegoś super wrażenia, to na żywo od razu mi się spodobał. Trochę gorzej jest w środku. Nie do końca mnie przekonało wnętrze. Kierownica wykończona drewnem, zdecydowanie nie jest wygodna, a oparcie prawie całej obsługi radia, klimy nawigacji itd. o dotykowy tablet, to nieporozumienie dla mnie. To po prostu w czasie jazdy nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Poza tym Volvo XC90 zrobiło naprawdę dobre wrażenie.

postprodukcja : Gosia Kłosowska

Artykuł pochodzi z mojego blogu www.arturnyk.blogspot.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Galerie:

Najciekawsze zdjęcia konkursu Lensculture Street Photo Awards 2015. Polacy wśród nagrodzonych Blackpool z #drprst O tym jak fotografowałem w Sztokholmie... Sony World Photography Awards 2015 - galeria zwycięzców Warszawa z czasów stalinizmu i odwilży na zdjęciach w nowym albumie Bosz Premiera kalendarza Pirelli 2015 „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć czwartego etapu 30 lat konsol do gier w jednej galerii Javier'a Lasipur'a Konkurs NG Traveler wciąż trwa. Oto najciekawsze do tej pory nadesłane zdjęcia Psi świat w obiektywie Sarloty Ban Mary Ellen Mark, William Klein oraz laureaci SWPA 2014 i fotografowie Panos Pictures na wystawie w Londynie f/3.0 - seria krótkich wywiadów z fotografami: Kuba Konwent Babcie z całego świata gotują dla wnuczków, a Gabriele Galimberti je fotografuje Niezwykły chemiczny koktajl, który daje drugie życie starym negatywom Full Beauty Project. Czy piękno ma rozmiar?