Dzień dobry, czyli przedstawić się chciałem

Właśnie dołączyłem do szacownego grona blogerów Fotoblogii i tym samym chcę przywitać się z wszystkimi Czytelnikami i w kilku słowach opowiedzieć czego możecie się po mnie spodziewać.

Canon 1Ds mk3, Canon EF 85/1,8 1/160 s, f/11, ISO 100

Canon 1Ds mk3, Canon EF 85/1,8 1/160 s, f/11, ISO 100 (© Artur Nyk)

Nazywam się Artur Nyk i jestem fotografem reklamowym. Choć fotografowałem już chyba prawie wszystko i w każdy możliwy sposób, to moją największą pasją były zawsze fotografie kobiet, a od niedawna również samochodów. Od 2010 roku prowadzę swojego bloga i w tym czasie zdążyłem napisać prawie 750 postów. Najciekawsze z nich będę publikował na łamach Fotoblogii.

Mam swoje przyzwyczajenia i na pewno nie jestem obiektywny w swoich sądach na temat sprzętu, oprogramowania czy sposobów pracy i dlatego chcę przyznać się do moich upodobań :)

Zaczynałem fotografować w czasach, gdy Zenit był synonimem sprzętu wysokiej jakości, a obróbka zdjęć oznaczała wieczór spędzony w łazience z powiększalnikiem w oparach wywoływacza. Jednak dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności po roku, kupiłem Canona EOS 650, pierwszą lustrzankę z nowej wtedy serii EOS. W ten sposób stałem się wielkim fanem tego systemu. Przez wiele lat fotografowałem na szerokich slajdach, najpierw męcząc się z aparatem Kijew 88, a potem już na doskonałej Mamiya 645 PRO. Gdy jednak wpadła mi w ręce pierwsza cyfrowa lustrzanka Canona, EOS D30, to mimo oszałamiającej rozdzielczości 3 MP, byłem nią zachwycony i wiedziałem już, że cyfra to przyszłość fotografii. Jako pierwszą lustrzankę, kupiłem Canona 10D, potem zmieniałem je na 20D, 5D i wreszcie na 1Ds Mk3.

Canon 1Ds mk3 Canon EF 50/1.4, 30s, f/11, ISO 50

Studio było zawsze moim żywiołem. Zaczynałem od oświetlenia Elfo, jedynego na jaki wtedy było mnie stać. Z czasem gdy moje wymagania rosły, a system rozwijał się niezwykle wolno, przeszedłem stopniowo na Bowensa. I znowu po kilku latach podjąłem decyzję o zmianie sprzętu, tym razem na Elinchrom, który bardziej spełniał moje wymagania.

Canon 1Ds mk3 Canon EF 24-70/4 L IS (38mm) 1/160s, f/5,6,ISO 100

W 2006 roku, poznałem oprogramowanie Aperture i dzięki niemu kupiłem pierwszy komputer Apple. Aperture używam do dziś i jest to dla mnie podstawowe narzędzie do zarządzania, obróbki i archiwizacji moich zdjęć (choć nie wiem na jak długo jeszcze, bo Apple zaprzestał właśnie wspierać ten program). Lubię Apple tak samo jak Gwiezdne Wojny i chyba nic tego nie zmieni :)

Canon 1Ds mk3 Canon EF 50/1,4, 1/200 s, f/8, ISO 200

O czym będę pisał? Znajdziecie tu dużo praktycznych porad na temat fotografowania, oświetlenia studyjnego, organizacji pracy, współpracy z ekipą, relacji z sesji ale też trochę moich przemyśleń nad ciężkim życiem fotografa :) Lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadzę też od kilku lat warsztaty fotograficzne.
Moje fotografie można zobaczyć na stronie www.arturnyk.pl

Canon 1Ds mk3 Canon EF 85/1,8, 1/160 s, f/2.2, ISO 320, + 1/3 EV

Zapraszam do lektury moich artykułów, zadawania pytań i komentarzy :)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05. - 15.06.2015 Kontrowersjne zdjęcia zabijanego na oczach fotografa mężczyzny w RPA Fotofestiwal 2015 - zapowiedź Agata Grzybowska opowiada, jak powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2015 Fotorelacja z Gali 11. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 14 edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska - „WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii" Zdjęcia #poswojemu - jak fotografować mobilnie? Efekt analogowego filmu w cyfrowej ciemni, czyli darmowe filtry od VSCO Fotograficzne Pulitzery 2015 za zdjęcia z epidemii eboli i zajść w Ferguson Warsztaty „Fotografia produktowa – kompendium wiedzy" „Pierwsi fotografowie Warszawy - Beyer, Brandel, Fajans" - wystawa XIX-wiecznych fotografii Zdjęcia Marilyn Monroe za 6 mln zł zobaczy we Wrocławiu 300 osób. Na razie „Pokaż się" w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii Ralph Gibson i projekt „Mono" w Leica Gallery Warszawa Mariusz Tokajuk i jego zaawansowane techniki oświetlenia studyjnego w praktyce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.04. - 15.05.2015 „Oświeć się!” - warsztaty oświetlenia studyjnego dla początkujących Na straganie w dzień targowy... „Rozsmakuj się" - warsztat fotografii kulinarnej Olka Iwaszkiewicza Unseen Alex Masi - Bhopal: 30 Years of Tragedy Znamy polskie ceny: Canon EOS 5Ds i 5Ds R oraz pozostałe nowości Ostatnie chwile na zgłoszenie prac do III edycji Projektu Przetwórnia

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę Wonder Photo Shop - nowa przestrzeń kreatywna i sklep fotograficzny. Otwarcie już w piątek! W końcu zobaczymy lepszą jakość zdjęć na Facebook Messengerze - nawet do 4K!